Reklama

Chcę mieć w końcu dobry wzwód

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Jestem 48-letnim mężczyzną, a moim problemem jest brak wzwodu lub niepełna erekcja. Czasem pojawia się także przedwczesny wytrysk i strach, że problem się pogłębia.

Zdjęcie

/PantherMedia
/PantherMedia
Trwa to już rok. Jestem w stałym związku od 25 lat. Do tej pory starałem się uprawiać seks chociaż raz w tygodniu. Teraz zdarza się to coraz rzadziej. Obecnie cała moja aktywność seksualna sprowadza się do stosunków intymnych z partnerką (wcześniej uprawiałem też masturbację). W moim życiu ostatnimi czasy nie wydarzyło się nic, co mogłoby mieć wpływ na te zaburzenia. Leczę się na nadciśnienie i zażywam w związku z tym leki.

Na pana problemy ze wzwodem największy wpływ może mieć pana choroba podstawowa, czyli nadciśnienie tętnicze. Podwyższone ciśnienie uszkadza drobne tętniczki (tętnice o małej średnicy), które dostarczają krew do penisa i w ten sposób tworzy się zaburzenie mechanizmu erekcji. Poza tym, często nie bez wpływu na jakość erekcji członka pozostają zażywane leki na nadciśnienie. W związku z tym zachęcam pana do kontaktu z seksuologiem, który z pewnością pomoże leczyć chorobę i dobrać lekarstwa w taki sposób i by uniknąć skutków ubocznych.

Reklama

Pisze pan, że miewa wczesny wytrysk. Zastanawia mnie, co było u pana pierwsze - zaburzenia erekcji czy właśnie wczesny wytrysk? Jeśli wczesny wytrysk, a pan zbagatelizował problem, to nieleczone zaburzenie mogło doprowadzić do problemów ze wzwodem.

Magdalena Tyrała

Ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady ekspertów

Zobacz również

  • Test Faceta: Niezniszczalne skarpetki Krebo z kevlaru

    Stylowe, wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii i praktycznie niezniszczalne. Nie, nie mówimy tutaj o drogich elektronicznych gadżetach, ale o... skarpetkach. Co najlepsze, takich "made... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Chcę mieć w końcu dobry wzwód

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (3)

Dodaj komentarz

Reklama