Reklama

Chcę mieć w końcu dobry wzwód

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Jestem 48-letnim mężczyzną, a moim problemem jest brak wzwodu lub niepełna erekcja. Czasem pojawia się także przedwczesny wytrysk i strach, że problem się pogłębia.

Zdjęcie

/PantherMedia
/PantherMedia
Trwa to już rok. Jestem w stałym związku od 25 lat. Do tej pory starałem się uprawiać seks chociaż raz w tygodniu. Teraz zdarza się to coraz rzadziej. Obecnie cała moja aktywność seksualna sprowadza się do stosunków intymnych z partnerką (wcześniej uprawiałem też masturbację). W moim życiu ostatnimi czasy nie wydarzyło się nic, co mogłoby mieć wpływ na te zaburzenia. Leczę się na nadciśnienie i zażywam w związku z tym leki.

Na pana problemy ze wzwodem największy wpływ może mieć pana choroba podstawowa, czyli nadciśnienie tętnicze. Podwyższone ciśnienie uszkadza drobne tętniczki (tętnice o małej średnicy), które dostarczają krew do penisa i w ten sposób tworzy się zaburzenie mechanizmu erekcji. Poza tym, często nie bez wpływu na jakość erekcji członka pozostają zażywane leki na nadciśnienie. W związku z tym zachęcam pana do kontaktu z seksuologiem, który z pewnością pomoże leczyć chorobę i dobrać lekarstwa w taki sposób i by uniknąć skutków ubocznych.

Reklama

Pisze pan, że miewa wczesny wytrysk. Zastanawia mnie, co było u pana pierwsze - zaburzenia erekcji czy właśnie wczesny wytrysk? Jeśli wczesny wytrysk, a pan zbagatelizował problem, to nieleczone zaburzenie mogło doprowadzić do problemów ze wzwodem.

Magdalena Tyrała

Ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady ekspertów

Zobacz również

  • Ma 95 lat, wygląda na 50. "Seks? Trzy do pięciu razy dziennie"

    Gdy mówi, że ma 95 lat, nikt mu nie wierzy. Wygląda przecież na 50, góra 60. Metryka jednak nie kłamie. Turecki jogin, Kazim Gurbuz urodzony w 1920 roku to facet emanujący pełnią sił witalnych, a... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Chcę mieć w końcu dobry wzwód

Przejdź do forum »

Wasze komentarze: 6,

przeczytane przez: 127 osób Dodaj komentarz

Reklama