Reklama

Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Idealny czas trwania łóżkowych figli jest prawdopodobnie o wiele krótszy niż myślisz. O ile krótszy? Sprawdź!

Zdjęcie

Stawianie sobie zbyt dużych wymagań może jedynie pogorszyć jakość seksu /Intimate Medicine
Stawianie sobie zbyt dużych wymagań może jedynie pogorszyć jakość seksu
/Intimate Medicine
Choć większość ludzi wciąż fantazjuje o seksualnym maratonie, w pełni satysfakcjonujący stosunek płciowy zajmuje nam znacznie mniej czasu niż sądzimy. Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy uczeni.

Sprawdź swój wynik

Reklama

Dane dotyczące czasu trwania stosunku (liczonego od początku penetracji do wytrysku), zostały podzielone przez badaczy na różne grupy: "za krótki", "zbyt długi", "odpowiedni" i "pożądany". Ustalono, że stosunek płciowy trwający od 1 do 2 minut jest postrzegany przez większość jako zbyt krótki, podczas gdy stosunek 10-30 minutowy - jako stanowczo za długi. Jak wynika z badania, za odpowiedni respondenci uznali stosunek trwający od 3 do 7 minut, a najbardziej pożądany, według nich, mieści się w przedziale od 7 do 13 minut.

Niemniej jednak wielu mężczyzn i kobiet wciąż kurczowo trzyma się swoich oderwanych od rzeczywistości marzeń. Jedno z badań wskazuje nawet na wysoki odsetek kobiet i mężczyzn, którzy wierzą, że czas trwania stosunku nie powinien być krótszy niż 30 minut.

By zapobiec frustracjom

Według jednego z czołowych badaczy w tej dziedzinie, Erica Corty, takie wyniki tylko odzwierciedlają rozczarowanie i niezadowolenie uczestników badania ze swojego życia seksualnego.

- Tymi badaniami chcemy przede wszystkim obalić stereotypy o czasie trwania stosunku i zachęcić ludzi realistycznymi danymi, dotyczącymi zadawalającego i wystarczającego czasu dla stosunku seksualnego, a tym samym zapobiec ich seksualnej frustracji - mówi Corty.

Bo obciążenia wynikające z nierealistycznych oczekiwań i stawianych sobie zbyt dużych wymagań mogą jedynie pogorszyć jakość seksu.

- Zaprezentowane przez nas dane mogą pomóc niejednej osobie pozbyć się obaw i zredukować ilość zaburzeń psycho-seksualnych, które mają, paradoksalnie, bardzo istotny wpływ na czas trwania stosunku płciowego - zauważa badacz.

Tłum. MT

Artykuł pochodzi z kategorii: Partnerstwo

Więcej na temat:seksualna | stosunek płciowy
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 102,

przeczytane przez: 1456 osób Dodaj komentarz

Reklama