Reklama

Wielki penis = wielki orgazm?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czy wielkość penisa ma wpływ na osiągnięcie orgazmu przez partnerkę? Okazuje się, że tak i to bardzo duży.

Zdjęcie

Orgazm można zapewnić kobiecie na wiele sposóbów. Nie martw się na zapas! /©123RF/PICSEL
Orgazm można zapewnić kobiecie na wiele sposóbów. Nie martw się na zapas!
/©123RF/PICSEL

Takie wnioski wypływają z wieloletnich badań naukowców, którzy przeprowadzili sondy pośród kilku tysięcy kobiet.

Osobą, która jako pierwsza zajęła się badaniem zagadnienia był profesor Stuart Brody z Uniwersytetu Zachodniej Szkocji. Badania, które przeprowadził, a za które wielu mężczyzn może go znienawidzić zakładało udział ponad tysiąca kobiet, którym zadano pytanie dotyczące satysfakcji podczas stosunku dopochwowego (przy czym definiowano go jako: "orgazm osiągany podczas ruchów penisa w pochwie, bez dodatkowej stymulacji") a także o ich wiedzę z dziedziny wychowania seksualnego.

Reklama

Pierwsze badania dały podstawę do tego, co wiemy dziś. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że kobiety nie do końca przepadają za długą i namiętną grą wstępną. Owszem nie może jej zabraknąć, ale wystarczy, że rozgrzejemy kobietę do odpowiedniej temperatury, a później wiele będzie zależało od wielkości penisa.

Tak dokładnie. Ponieważ i te badania przeprowadzone przez Stuarta Brody’ego, jak i niedawno ogłoszone wyniki międzynarodowego zespołu seksuologów mówią dokładnie to samo. Wyniki są jednoznaczne i mówią, że kobiety wolą uprawiać seks z mężczyznami hojniej obdarzonymi przez naturę.

Można się oczywiście ratować różnymi sztuczkami, jednak nie zawsze to się udaje. Opanowanie do perfekcji sztuki gry wstępnej i różne techniki seksualne mogą w jakiś sposób zrekompensować stratę, mimo to kobiety podkreślają, że duży penis to jest to, czego oczekują.

A co to znaczy duży penis? Owa magiczna granica, to zdaniem badaczy 14 centymetrów. Tak stwierdziło ponad 34 procent ankietowanych kobiet. Dla nich to minimalna długość przy której osiągały orgazm i były bardziej zadowolone ze stosunku.

Kobieta zmienną jest?

Tak może wynikać z innych badań. Profesor Brody badał sam wpływ długości penisa na orgazm, jednak zapomniał, że seks to nie tylko sama penetracja. Rozgrzewająca gra wstępna, o której pisaliśmy i właściwy stosunek, to również pieszczoty innych części ciała.

Mężczyzna z małym penisem powinien pamiętać o tym, że kobieta ma wiele miejsc erogennych i nie samą penetracją można doprowadzić ją do rozkoszy.

Mamy przecież do dyspozycji całe kobiece ciało i naszą wyobraźnię. A poza tym: nie samym penisem mężczyzna pieści!

Przez lata wmawialiśmy sobie jako faceci, że orgazm jest najważniejszym i jedynym celem podczas seksu. Okazuje się, że kobiety bardziej cenią sam akt zbliżenia i bliskość partnera (mówimy tu o dłuższych związkach, a nie przygodach na jedną noc).

Dlatego seks nie powinien być traktowany jak 8 sekund szczęścia, a powinien dawać radość, odkrywać nieznane zakamarki osobowości partnera i pobudzać pożądanie.

Zdjęcie

Kobietom zależy na bliskości mężczyzny w łóżku /©123RF/PICSEL
Kobietom zależy na bliskości mężczyzny w łóżku
/©123RF/PICSEL

To ich nie kręci

Ponad połowa badanych kobiet nie ma orgazmu w czasie samej penetracji. Za najważniejsze przyczyny takiego stanu rzeczy panie uznały brak gry wstępnej, brak pieszczot w trakcie seksu i monotonność w łóżku.

Zatem okazuje się, że jeśli wojujemy wyłącznie mieczem, to możemy nic nie zawojować. Samo poszukiwanie sposobu, w jaki można doprowadzić kobietę do spełnienia, też może być przyjemne i pobudzające. I wierzcie nam, że tak pobudzana kobieta będzie wniebowzięta!

Najprostszą i jednocześnie jedną z przyjemniejszych metod jest pieszczenie kobiecej łechtaczki palcami, całowanie i głaskanie jej piersi i szyi, gdzie jest umiejscowionych bardzo dużo zakończeń nerwowych. Pamiętajcie, że sama łechtaczka ma ponad 8 tysięcy takich zakończeń! Jest co pobudzać!

W badaniach, które były przeprowadzone dwa lata temu przez Brytyjczyków i Francuzów, kobiety wykazały, że bardzo podnieca je drażnienie łechtaczki penisem we wzwodzie. Bez samej penetracji. Jedno z określeń w ankiecie brzmiało: "doprowadza to do szału".

Tak więc badania szkockiego naukowca można przyjąć nieco z przymrużeniem oka, mając na uwadze, że jedynie szybki seks kończy się wyłącznie penetracją.

Zdjęcie

Duży penis ma znaczenie jedynie w czasie szybkiego seksu /©123RF/PICSEL
Duży penis ma znaczenie jedynie w czasie szybkiego seksu
/©123RF/PICSEL

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i związki

Zobacz również

  • Gdzie wypada się nawzajem dotykać?

    Odpowiedź na tak postawione pytanie jest oczywista, wszystko zależy od tego, więzy jakiej natury nas łączą. Na inny dotyk mogą sobie pozwolić małżonkowie, członkowie dalszej rodziny, na inny osoby... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Wielki penis = wielki orgazm?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 516,

przeczytane przez: 774 osoby Dodaj komentarz

Reklama