Reklama

Obrzezanie? Bez napletka jest przyjemniej!

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zabiegów usunięcia napletka nie przeprowadza się jedynie ze względów religijnych, ale też medycznych i estetycznych. Stają się coraz popularniejsze na świecie. Jakie są jego zalety?

Zdjęcie

Obrzezanie jest dobre nie tylko dla naszego zdrowia /©123RF/PICSEL
Obrzezanie jest dobre nie tylko dla naszego zdrowia
/©123RF/PICSEL


Reklama

Wielu może ten fakt zdziwić, ale nie tylko Żydzi przeprowadzają obrzezania noworodków i dorosłych mężczyzn. Izraelici wykonują obrzezanie najczęściej w ósmym dniu życia chłopca, a muzułmanie w wieku kilkunastu lat. W Stanach Zjednoczonych jeszcze do niedawna był to rutynowy zabieg higieniczny przeprowadzony u wszystkich męskich noworodków. Dziś wykonuje się go na życzenie rodziców, lub ze względów medycznych. Badania szacunkowe wykazują, że na świecie obrzezanych jest około 30 procent mężczyzn.

W wielu krajach jest to sposób na walkę z HIV i AIDS. Prowadzona od wielu lat w Afryce kampania zachęcająca mężczyzn, by poddali się zabiegowi usunięcia napletka przynosi bardzo dobre skutki. W wielu miejscach wskaźnik zarażeń wirusem HIV spadł o ponad 50 procent, a w niektórych nawet o 75 procent.

Przez ostatnie pięć lat wykonano ponad 200 tys. usunięć napletka, głównie u mężczyzn w wieku od 15 do 24 lat. Kenijscy naukowcy potwierdzili, że obrzezanie zmniejsza ryzyko zachorowania, ale też podkreślają, że nie tylko to jest przyczyną. Dane te jednoznacznie wskazują, że obrzezani mężczyźni nie porzucają prezerwatywy sądząc, że są całkowicie bezpieczni.

Obrzezań medycznych dokonuje się głównie w Afryce, najwięcej w Ugandzie, Kenii i Republice Południowej Afryki. Jednak najpopularniejsze są obrzezania estetyczne, przeprowadzane przez chirurgów plastycznych. W tej dziedzinie prym wiodą Stany Zjednoczone.

Żeby było przyjemniej

Obrzezanie estetyczne stało się popularne ze względu na fakt, że usunięcie napletka zwiększa doznania erotyczne. By potwierdzić ten fakt zostały przeprowadzone badania na grupie 316 mężczyzn, którzy zostali obrzezani jako dorośli mężczyźni mający już za sobą doświadczenia seksualne.

Po roku od obrzezania zapytano ich o doznania erotyczne, jakie teraz doznają w sypialni. 220 z badanych stwierdziło, że teraz częściej uprawia seks, niż przed zabiegiem.

87 procent przyznało, że seks bez napletka jest przyjemniejszy, a orgazm jest dużo intensywniejszy, niż wcześniej. Do tego sam seks trwa dłużej, ponieważ żołądź pozbawiony osłony uodparnia się na bodźce zewnętrzne.

Dodatkowo wielu badanych twierdzi, że zabiegi obrzezania powodują, że penis wydaje się zgrabniejszy i ładniejszy. Zwłaszcza w stanie spoczynku. Podobnego zdania zresztą są kobiety.

Międzynarodowy zespół naukowców przeprowadził badania w grupie 860 kobiet, które miały ocenić atrakcyjność penisa. 68 procent z nich stwierdziło, że penis pozbawiony napletka jest atrakcyjniejszy.

Jest wiele zalet i wad obrzezania, a także wiele kontrowersji moralnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o obrzezanie ze względów religijnych. Jednak mimo nich i tego, że penis jest odsłonięty i narażony na podrażnienia, to obrzezanie niesie za sobą wiele zalet. Głównie ze względów higienicznych. Dlatego też wielu lekarzy zaleca, aby przeprowadzić zabieg obrzezania.

Tym bardziej, że napletek miał chronić penisa przez urazami, na które byli narażeni ludzie pierwotni, nie posiadający odzienia. Dziś, kiedy mężczyzn chronią ubrania nie jest on konieczny.

Zdjęcie

Prawie 70 procent kobiet uważa, że obrzezany penis jest ładniejszy /©123RF/PICSEL
Prawie 70 procent kobiet uważa, że obrzezany penis jest ładniejszy
/©123RF/PICSEL

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i związki

Więcej na temat:obrzezanie | penis | seks

Zobacz również

  • Bycie na diecie to też męska rzecz

    Jeszcze do niedawna najnowsze nowinki dietetyczne testowały na sobie przede wszystkim kobiety. Jednak w ostatnim czasie tym tematem interesują się również panowie, obalając tym samym powszechne... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Obrzezanie? Bez napletka jest przyjemniej!

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (242)

Dodaj komentarz
Villemo

~Villemo -

Nigdy nie widziałam obrzezanego penisa więc nie wiem czy wygląda lepiej,ale jestem zdania że skoro mężczyzna ma napletek od urodzenia to znaczy że jest on potrzebny i jego usunięcie to okaleczenie.Higiena nie ma tu nic do rzeczy- penis z napletkiem myty codziennie będzie tak samo czysty jak obrzezany.Mnie pasuje że mój mąż ma napletek i syna też bym nie pozwoliła obrzezać

Roman

~Roman -

Napletek nie tylko chroni żołądź przed czynnikami zewnętrznymi ale też zatrzymuje zapach. Wierzcie mi kobiety ale penis nie myty cały dzień zaczyna śmierdzieć w obrębie korony żołądzi, a naciągnięty napletek zatrzymuje ten zapach dopiero jego zsunięcie powoduje wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu - teraz już wiecie dlaczego od Żydów tak śmierdzi.

hells

~hells -

Moj chlopak nie ma napletka (tylko ze wzgledow zdrowotnych) Zalety: nie smierdzi moczem nawet po kilku godzinach od prysznica, stosunek trwa dluzej, nie przeszkadza mu to w zyciu, penis wyglada naprawde zachecajaco, jestem w stanie mu obciagnac zawsze bo poprostu nie smierdzi, nawet nie mysle o innych penisach!!! Wady: brak;-)

Sowizdrzal

~Sowizdrzal -

brednie....kto to sponsorował???

cap

~cap -

a słyszeliście hasło " WALI JAK ŻYDOWI Z ROZPORA "

???

~??? -

Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób brak napletka wpływa na spadek zarażeń HIV???

ważne

~ważne -

Jakie żydowskie barany ja bym tak nie zrobił o boże katolicy będą żydami czy innymi

Pioter

~Pioter -

Idiotyzm - jakby było lepiej bez napletka, to by się człowiek rodził bez napletka. Ogólnie rzecz biorąc - taki pracownik np. byłby lepszym pracownikiem jakby nie miał ... głowy - taki nie myśli tylko zapier...a. - czyli co - ucinać łby panowie... Acha - a co robią kobitki, żeby ich "zapach" był lepszy...?

KGB

~KGB -

Bo bez napletka gość ma większą kasę.

NIe

~NIe -

Skoro urósł to znaczy że jest potrzebny a jeśli ktoś uważa że jest mądrzejszy od ewolucji to pewnie jedną półkule też sobie usunął

Reklama