Reklama

Seks małżeński cieszy w każdym wieku

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Seks jest istotny również dla seniorów. Starsze osoby, które częściej go uprawiają ze współmałżonkiem są szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia oraz związku, niż seniorzy nieaktywni seksualnie.

Zdjęcie

Seks małżeński uszczęśliwia także seniorów /PantherMedia
Seks małżeński uszczęśliwia także seniorów
/PantherMedia
Naukowcy z Florida Agricultural and Mechanical University w Tallahassee (USA) doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu danych zebranych wśród 238 anglojęzycznych lub hiszpańskojęzycznych osób w wieku 65 lat lub starszych, pozostających w związku małżeńskim. Wszyscy mieszkali w USA.

Ludzie bardzo szczęśliwi

Aby ocenić ich aktywność seksualną, pytano m.in., ile razy uprawiali stosunek seksualny (w tym oralny i analny) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W analizie uwzględniono inne czynniki, które mogą wpływać na poczucie szczęścia, jak wiek, płeć, stan zdrowia oraz zadowolenie ze swojej sytuacji finansowej.

Reklama

Okazało się, że wśród seniorów, którzy w ostatnim roku uprawiali seks z partnerem częściej niż raz w miesiącu 60 proc. uważało się za bardzo szczęśliwych i zadowolonych z życia, podczas gdy wśród osób, które w tym samym okresie nie miały intymnych kontaktów odsetek ten wyniósł tylko 40 proc. Podobnie blisko 80 proc. seniorów uprawiających częściej seks było bardzo zadowolonych z małżeństwa, a w grupie, która nie miała stosunku płciowego z partnerem w ostatnim roku odsetek ten wyniósł niecałe 60 proc.

Niekonwencjonalne metody

- Zrozumienie związku aktywności seksualnej z poczuciem szczęścia starszych osób pomoże opracować i wdrażać specjalne programy interwencyjne dotyczące zdrowia seksualnego tej coraz liczniejszej populacji - komentuje prowadząca badania dr Adrienne Jackson. Jak wyjaśnia, chodzi o niekonwencjonalne metody, które pozwolą rozwiązywać problemy ograniczające lub blokujące aktywność seksualną seniorów.

PAP - Nauka w Polsce

Artykuł pochodzi z kategorii: Boski w łóżku

Więcej na temat:wiek | seks | badania | starość | przyjemności | Radość

Zobacz również

  • Zamiast gasić, podpalają!

    Wśród członków Ochotniczej Straży Pożarnej zdarzają się piromani! Podkładając ogień dla kilkunastu złotych zarobku, plamią honor munduru... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Seks małżeński cieszy w każdym wieku

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (74)

Dodaj komentarz
rozbawiony

~rozbawiony -

No tak ! trzeba zażywać niebieskie tabletki-zawsze coś stanie-jak nie ptaszek to serduszko

rozbawiony

~rozbawiony -

No tak ! trzeba zażywać niebieskie tabletki-zawsze coś stanie-jak nie ptaszek to serduszko

rozbawiony

~rozbawiony -

No tak ! trzeba zażywać niebieskie tabletki-zawsze coś stanie-jak nie ptaszek to serduszko

marianna

~marianna -

jestem podobno seksowna 50 latka i co z tego skoro maz tego nie zauwaza poniza ocenia nigdy nie daje ciepł zadnego zainteresowania tylko agresja gdzie miejsce na seks

jola

~jola -

mam 60 lat nie uprawiam seksu juz od 12 lat zycie bez seksu jest nic nie watre

maki

~maki -

seks to super sprawa.Oboje jestesmy po szescdziesiatce i seks mamy dwa a nawet trzy razy dziennie.Jestesmy zdrowi i radosc mamy w sercach.

~pszczółkaprawdziwa

~~pszczółkaprawdziwa -

To prawda ja z moim Guciem 4 razy po 2 razy i na koniec jeszcze raz po raz :))

SEKSIK

~SEKSIK -

Sex codziennie w wieku 60- lat cieszy podwojnie.Dlatego dbam o swoja Pania. Robie wszystko zeby libido mojej Partnerki bylo na najwyzszym poziomie.Najwieksza rozkosz i niesamowite wrazenia,oto zalety sexu po 60-tvce

p

~p -

oj cieszy, cieszy...

Lubiacy sex

~Lubiacy sex -

Do pszczolki. Nie bardzo rozumie dlaczego nazwalas to prowokacjia.Co jest w tym prowokacyjnego.Ty sie zachowujesz prowokacyjnie!To czy ja sie kocham najpierw klasycznie, a potem analnie lub odwrotnie,to jest kazdego indywidualna sprawa,ja tobie nie podpowiadam jak Ty masz to robic, i prosze takie rady i komentarze zostaw to dla siebie.Jezeli naprawde nabierzesz doswiadczenia w seksie tyle co ja, to przyznasz mi napewno racjie, i mozemy wtedy na takie tematy dyskutowac.

Reklama