Reklama

Jak samemu badać jądra?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Nowotwór jąder jest całkowicie wyleczalny przy wczesnym rozpoznaniu. Od 18. roku życia każdy z nas powinien co miesiąc samemu sprawdzić, czy wszystko z nimi jest OK.

Zdjęcie

/ 
Jak dokonać samokontroli jąder? Najlepiej po kąpieli lub prysznicu, bo wtedy moszna wiotczeje i łatwiej wyczuć wszelkie niepożądane zmiany. W pozycji stojącej należy dokładnie sprawdzić ręką obydwa jądra przesuwając je między palcami.

Na co zwracać uwagę? Najczęstszym objawem jest niebolesna opuchlizna, zgrubienie, itp. Wszelkie guzki, obrzęki, zmiany spoistości to sygnały alarmowe. Jądro powinno mieć gładką powierzchnię, jajowaty kształt i jednakową twardość w każdym miejscu. Gdy coś nas zaniepokoi, trzeba skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Nie ma się co wstydzić! W przypadku nowotworu jądra, który najczęściej występuje wśród mężczyzn między 20. a 35. rokiem życia, bardzo ważne jest wczesne wykrycie i jak najszybsza interwencja lekarza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Strona główna

Więcej na temat:Sam | jądra

Zobacz również

  • Adventure - seria stworzona do sportu

    Seria Adventure to najwyższa seria słuchawek Yurbuds. Obejmuje modele Venture Duro, Venture Talk, Venture Pro, Explore Talk oraz Explore Pro. Zastosowana technologia twist lock gwarantuje... więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Jak samemu badać jądra?

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (8)

Dodaj komentarz
igor

~igor -

który w wieku 20 lat zachorował na raka jąder-dzięki jego szybkiej reakcji jest dzis nadal z nami w dobrym zdrowiu,ma sliczną żonę i jest szczęsliwy.

29 latek

~29 latek -

ja tez u siebie wyczułem niepokojącego guzka troche mnie bolało i tak sie kapnęlęm szybka konsultacja z lekarzem który wykonał USG i stwierdził ze to tylko jakieś zwapnienie za pare dni nie było po ntym śladu dlatego zachęcam wszystkich do badań to żaden wstyd pozdrawiam

żeglarz

~żeglarz -

Czytając powyższ negatywne opinie strach mnie przeraża jakie mamy prymitywne społeczeństwo. Nie dziwota, że w Polsce jest najwięcej zachorowań na raka. Te prymitywy nie zdają so bie sprawy, że zachorują znacznie wczesniej niż zdrowi na umyśle, tylko szkoda, że leczenie i trzymanie ich przyżyciu będzie ponosić całe społeczeństwo - a koszty są wysokie.

Barabasz

~Barabasz -

.......... Tak to prawda. Ja chodzę do urologa chyba 3 lata z objawami opuchniętych jąder i powiększonych. Przepisuje tabletki i nie widać poprawy. Rozmawiam z nim na róźne sposoby, a on to przepiszemy teraz inny lek. Gdy okaże się, że będzie to stan już nie do wyleczenia to osobiście tępym nożem obetnę mu jądra, bo tylko na to zasługuje. Niestety, ale tak nasi lekarze leczą byle sztuka.

Max

~Max -

Trzeba byc idiota,aby pisac takie brednie

lekarz

~lekarz -

insektor ,zbadaj sobie głowe

insektor

~insektor -

już od jakiegoś czasu wiadomo ze wirusy rakowe to choroby weneryczne , trzeba jakoś odcierpieć swoje grzechy , wiadomo ze prokreacja po bożemu w niczym nie szkodzi , jeżeli ktoś czuje się winny niech się bada

Reklama