× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Podział majątku po rozwodzie (101)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 4085

Re: Podział majątku po rozwodzie

Napisał(a): Gość -

wyliczyć ci ile biorę za tylko za opiekę nad dziećmi,bez sprzątania i gotowania; masz pojęcie ile kosztuje opieka w szpitalu nad chorym po operacji , czynności pielęgniarskie ,pielęgnacyjne nie wspominając o rehabilitacji takich osób;chyba nie masz zielonego pojęcia bo byś takich głupot nie pisał

Napisał(a): obserwator1971 -

rozbawiacie mnie drogie Panie :)
argument opieka nad dziećmi - a czyje to dzieci obce? same się spłodziły ?
przemoc ekonomiczną - skąd to wytargałaś ? szkoda że głupota nie jest karalna
zabrałeś jej tyle lat z życia - z wzajemnością pozwolę sobie zauważyć
Lilith zanim zaczniesz mi tu od szowinistycznych świń jechać to wyjaśnijmy sobie, że umiem gotować, odkurzacz czy pralka mnie nie gryzą, w domu robię wszystko własnymi rękami bez siły najemnej i jestem zwolennikiem zasady jak leżymy to oboje jak zapieprzamy to też razem.
I ostatnia uwaga wielu facetów walczy o dzieci choć w tym chorym kraju jest to bardzo ciężkie, jak masz wątpliwości to proszę www.prawaojca.org.pl www.fundacjaojcow.org.pl http://forummatek.pl www.prawaojca.dbv.pl chcesz więcej ?

lilith70

obserwator1971 rozbawiacie mnie drogie Panie :)
Lilith zanim zaczniesz mi tu od szowinistycznych świń jechać to wyjaśnijmy sobie, że umiem gotować, odkurzacz czy pralka mnie nie gryzą, w domu robię wszystko własnymi rękami bez siły najemnej i jestem zwolennikiem zasady jak leżymy to oboje jak zapieprzamy to też razem.
I ostatnia uwaga wielu facetów walczy o dzieci choć w tym chorym kraju jest to bardzo ciężkie, jak masz wątpliwości to proszę www.prawaojca.org.pl www.fundacjaojcow.org.pl http://forummatek.pl www.prawaojca.dbv.pl chcesz więcej ?

po pierwsze to nie ja nazwałam Cię "szowinistyczną świnią", tylko ty sam, po drugie to nie jest o Tobie temat, więc nie opowiadaj co Ty potrafisz, chyba zbyt osobiscie odbierasz ten temat, po trzecie: dzieci jak i obowiązki w domu są wspólne, logiczne jest, że skoro była w domu to zajmowała się domem i dzieckiem, jednak idac do pracy część obowiązków spłynęłaby na pana męza, podobnie musiałby opłacić opiekunkę do dziecka...
a gdzie powiedziałam, że łatwo uzyskać prawo do opieki nad dzieckiem? zadałam tylko pytanie czy byłby chętny, skoro tak chętnie walczy o majątek i to w sytuacji, gdy dziecko zostaje pod jej opieką i ona zostaje do konca zycia obarczona w większej częsci obowiązkami przy dziecku, dla mnie to nie facet, to zwykły fiut, bo nawet go nie obchodzi gdzie jego dziecko będzie mieszkało, dziękuję za rozmowę

a propos przemocy ekonomicznej na drugi raz warto zapoznac się z tematem, zanim zaczniesz kogoś obrażać

odpisałaś "Twoje szowinistyczne zapędy" :)
http://www.wysokieobcasy.pl nie są dla mnie wyznacznikiem wiedzy, a "CPK proponuje, by prace legislacyjne rozpocząć od wprowadzenia do polskiego prawa pojęcia przemocy ekonomicznej" chyba wyjaśnia wszystko w tej materii, więc nie uważam abym kogoś uraził, pomijając oczywiście wojujące feministki :)
cóż mamy odmienne poglądy na sprawiedliwość, ale to nie Chiny więc odmienność jest w cenie, szkoda tylko że nasze sądy rodzinne obstawione są często przez wojujące feministki serwujące wyroki nijak mające się do "wspólnego obowiązku łożenia", "prawa do opieki", "sprawowania władzy rodzicielskiej na jednakowych zasadach" ... na szczęście zaczyna się koniec tej epoki tylko szkoda, że tak powolny. O ile pamiętam jakiejś dziewczynie doradzałaś pójście do pracy, aby miała swoje pieniądze i jestem jak najbardziej za tym, aby oboje partnerów zasuwało zarówno na finanse jak i wokół domu, wtedy nie będzie tego typu problemów i całe CPK będzie mogło wyprowadzić sztandar jak PZPR swego czasu :)

lilith70

obserwator1971

lilith70

obserwator1971 rozbawiacie mnie drogie Panie :)

po pierwsze to nie ja nazwałam Cię "szowinistyczną świnią", tylko ty sam, po drugie to nie jest o Tobie temat, więc nie opowiadaj co Ty potrafisz, chyba zbyt osobiscie odbierasz ten temat, po trzecie: dzieci jak i obowiązki w domu są wspólne, logiczne jest, że skoro była w domu to zajmowała się domem i dzieckiem, jednak idac do pracy część obowiązków spłynęłaby na pana męza, podobnie musiałby opłacić opiekunkę do dziecka...
a gdzie powiedziałam, że łatwo uzyskać prawo do opieki nad dzieckiem? zadałam tylko pytanie czy byłby chętny, skoro tak chętnie walczy o majątek i to w sytuacji, gdy dziecko zostaje pod jej opieką i ona zostaje do konca zycia obarczona w większej częsci obowiązkami przy dziecku, dla mnie to nie facet, to zwykły fiut, bo nawet go nie obchodzi gdzie jego dziecko będzie mieszkało, dziękuję za rozmowę

a propos przemocy ekonomicznej na drugi raz warto zapoznac się z tematem, zanim zaczniesz kogoś obrażać

odpisałaś "Twoje szowinistyczne zapędy" :)
http://www.wysokieobcasy.pl nie są dla mnie wyznacznikiem wiedzy, a "CPK proponuje, by prace legislacyjne rozpocząć od wprowadzenia do polskiego prawa pojęcia przemocy ekonomicznej" chyba wyjaśnia wszystko w tej materii, więc nie uważam abym kogoś uraził, pomijając oczywiście wojujące feministki :)
cóż mamy odmienne poglądy na sprawiedliwość, ale to nie Chiny więc odmienność jest w cenie, szkoda tylko że nasze sądy rodzinne obstawione są często przez wojujące feministki serwujące wyroki nijak mające się do "wspólnego obowiązku łożenia", "prawa do opieki", "sprawowania władzy rodzicielskiej na jednakowych zasadach" ... na szczęście zaczyna się koniec tej epoki tylko szkoda, że tak powolny. O ile pamiętam jakiejś dziewczynie doradzałaś pójście do pracy, aby miała swoje pieniądze i jestem jak najbardziej za tym, aby oboje partnerów zasuwało zarówno na finanse jak i wokół domu, wtedy nie będzie tego typu problemów i całe CPK będzie mogło wyprowadzić sztandar jak PZPR swego czasu :)

"szowinistyczne zapędy" chyba nieco różni się od określenia "szowinistyczna świnia" O_o
Polska przyjęła juz w 2011 roku konwencję i wprowadzenie pojęcia przemocy ekonomicznej do przepisów prawa jest tylko formalnością -- nie moja wina że nie posiadasz wiedzy na ten temat
o prawo do obopólnej opieki (gdzie żadnemu z rodziców tych praw się nie ogranicza) nie jest żadnym wyczynem i nie ma problemu w sądzie, żeby go uzyskać, jezeli było się dobrym ojcem, tylko prawo to wymusza też pewne obowiązki wobec dziecka, dlatego zazwyczaj Panowie nie są chętni --- nie mylić z prawem do mieszkania dziecka z którymś z rodziców
tak, doradzałam komuś, żeby poszła do pracy, właśnie dlatego, żeby nie być zależną od męża i żeby potem taki "pan mąż fiut" nie opowiadał, jak to ona żyła na jego garnuszku, nie doceniając jej pracy w domu i wysiłku włożonego w wychowywanie dzieci :))
poza tym zauważyłam, ze masz awersje do feministek :) boisz się przyznania kobietom równych praw? Twoja męskośc czuje się zagrożona? współczuję.... to wpędza we frustracje

Tak mam awersję do wojujących feministek, a moja męskość jest w doskonałej kondycji i nie czuje się bynajmniej zagrożona równymi prawami kobiet :)
tylko naprawdę równymi, a nie tym co niektóre z Pań tu serwowały ...
Prawo i obowiązek wychowania dzieci i łożenia na nie spoczywa po równo na obojgu rodzicach o czym część kobiet krzyczących co im się należy raczy zapominać.
Czyżbym nadepnął niechcący na odcisk feministce pracującej w domu?;)
Dobrej nocki bo padam na swój szowinistyczny pysk po 20h w robocie.

gość TYLKO KUR.....A NIE ODPUSCI POLOWY KTOREJ SIE NIE NALEZY, A NIC NIE DALA, ALE NIE DZIWMY SIE DOBRZE WIEMY JAKIE KOBIETY SA, PRAWIE WSZYSTKIE TO KU.... SA ,KTORE TYLKO MYSLA O KASIE, KOBIETA Z HONOREM NIE WZIELA BY GROSZA,
POTRZEBY DUCHOWE I INTELEKTUALNE? HEHE DOBRE SOBIE, CO TE SZCZENAIARY NA TYM FORUM OPOWIADAJA, TO JESZCZE DZIECI PRZECIEZ NIEDOJRZALE EMOCJONALNIE ZRESZTA JAK WIEKSZOSC KOBIET W KAZDYM WIEKU.

zmień sobie oprogramowanie bo to już niaktualne , o ile potrafisz..hehe

Napisał(a): renee -

Podział majątku po rozwodzie reguluje prawo.Jeżeli nie poczyniłeś wcześniej/ przed ślubem/ pewnych zastrzeżeń , nie masz spisanej intercyzy to zgodnie z prawem majątek podzielony zostanie na pół.Żona mimo,że nie pracowała, prowadziła gospodarstwo domowe co jest traktowane jako jej wkład we wspólne utrzymywanie domu.Nie napisałeś nic o przyczynach rozwodu, więc zakładam,że nie bardzo jest się czym chwalić.Prawnie to tak wygląda i nie ma co się unosić.Kobiety też spłacają odchodzących mężów, po prostu tak działa prawo.Nie tylko u nas .

gość zabrałeś jej tyle lat z życia, ubezwłasnowolniłeś prawie i jeszcze się rzucasz...zwyczajnie stosujesz przemoc ekonomiczną ...a to jest karalne

praca zarobkowa czy usługowa jest podstawą funkcjonowania rodziny a twój brak zgody zaburza te podstawy;chcesz wymusic na niej zgodę na twoje odejście na twoich warunkach...szantaż ekonomiczny...nie bądż taki cwany...

Dlatego panowie wszyscy obowiązkowo podpisujcie intercyzę. W polskich sądach w większości przypadków jesteście przegranymi, niestety takie mamy w tym kraju prawo a własciwie żadnycf praw. albo poprostu nie żenić się baby naciskają n ałśub i wiemy dlaczego.

gość

gość

gość Nic nie zrobisz, Wyrok zapadl. Sluszny zreszta. Kto mial mieszkanie rodzinie zapewnic, splacac- sasiad?. Dlaczego faceci mysla, ze zony chca ich oskubac? One mysla o dziecku. Facet z klasa jak odchodzi od rodziny mieszkanie zostawia. Bo dziecko jest. Chyba, ze kilkupokojowe to wtedy mozna sprzedac i dwa sie kupi ale jak sie dwa pokoiki ma to jak zona za polowe kupi cokolwiek. Ty wolny bedziesz a ona z dzieckiem 24 na dobe. Ty bedziesz mogl pracowac dodatkowo a ona nie. Ona ma te dodatkowa prace przy dziecku. Maja sie poniewierac. A swoja droga to ciekawy jestem, o jakim mieszkaniu mowa. Teraz rozwodzia sie moi przyjaciele. Ale maz od razu powiedzial, ze mieszkanie zostaje dla zony i dzieci. Bo kocha dzieci nie chce zeby dodatkowo cierpialy zmieniajac tez miejsce zamieszkania i warunki zycia. Tobie chyba to zwisa. Jestem facetem, ojcem, ale wstyd i za was panowie. Nie macie za grosz honoru.

ZA TO NIE JESTEM FRAJER, FRAJER I HONOR?DOBRE...HEHE. OGARNIJ SIE FACET..

Uwazasz, ze frajerem jest ten co dzieciom i bylej zonie mieszkanie zostawia. Nie bede komentowal, bo slow brakuje zostaja tylko niecenzuralne. To co napisales o zonie to pewno tez twoja prawda - dziecko pewno tez dla ciebie nic nie znaczy frajer nie jestes, co sie bedziesz nim przejmowal. Frajerem nie jestes , FACETEM CHYBA TEZ NIE spodnie tylko nosisz?

Jesteś głupi jak but, każdy facet przedewszytskim walczy o prawa do dziecka, choć w naszych sądach wiadomo jak jest, ale trzeba walczyć. Kiedyś było cioś takiego jak posag, dzisiaj niesty goła dupa wlezie we wszytsko i robic jej sie nie chce, wcale sie nie dziwię, że facet powiedzial w końcu dość.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Podział majątku po rozwodzie

Reklama