× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Reklama

Kiedy wyprowadzić się od rodziców? (15)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 3642

Kiedy wyprowadzić się od rodziców?

Napisał(a): zakazwjazdu -

Od kilku miesięcy mam dobrą pracę, odłożyłem trochę pieniędzy i myślę o wyprowadzce z domu. Mam 19 lat i chcę się usamodzielnić, ale moi rodzice nawet nie chcą o tym słyszeć.
Wynająłbym mieszkanie, na początek małą kawalerkę, a później może coś większego i byłbym w końcu odpowiedzialny sam za siebie...

Jak mogę przekonać rodziców, że to już ten czas?
Moje argumenty o samodzielności jak do tej pory do nich nie docierają :(

Re: Kiedy wyprowadzić się od rodziców?

Napisał(a): Gość -

zakazwjazdu Od kilku miesięcy mam dobrą pracę, odłożyłem trochę pieniędzy i myślę o wyprowadzce z domu. Mam 19 lat i chcę się usamodzielnić, ale moi rodzice nawet nie chcą o tym słyszeć.
Wynająłbym mieszkanie, na początek małą kawalerkę, a później może coś większego i byłbym w końcu odpowiedzialny sam za siebie...

Jak mogę przekonać rodziców, że to już ten czas?
Moje argumenty o samodzielności jak do tej pory do nich nie docierają :(

Chłopie jak najszycbiej! Jesteś już pełnoletni, więc nie musisz się pytać o zdanie. Stać cię to uciekaj, bo żadna baba nie będzie cie chciała ;P

Moj syn wyprowadzil sie gdy mial 25 lat.Pracowal od 21 roku zycia,Zarobione pieniadze wlozyl w budowe nieduzego domku Mysle ze nie zaluje podjetej wtedy decyzji,nie zaluje ze posluchal co my rodzice mamy do powiedzenia na temat jego wyprowadzki.Nie zatrzymywalismy go sila,Mieszkamy w bloku,mial swoj pokoj,dokladal sie troche do zycia i oszczedzal....a gdy juz dostal kawalek pola od dziadzia to i dostal {bakcyla] na tle swojego domu.Chyba nie ma reguly kiedy sie wyprowadzic ,ale moze warto posluchac rodzicow?To co wydasz na wynajecie mieszkania mozesz oszczedzic na jego kupno!Powodzenia w podjeciu dobrej dla ciebie decyzji.

Uważam, ze jeśli myślisz o wyprowadzce to znaczy że jesteś na nią gotowy! Nie słuchaj rodziców, dla nich zawsze będziesz dzieckiem i opierając się na ich zdaniu nigdy nie staniesz się w pełni samodzielnym człowiekiem. Samodzielność bowiem to umiejętność podejmowania własnych decyzji bez udziału osób z najbliższego otoczenia.Ja jestem kilka lat starsza od Ciebie i bardzo żałuję że nie wyprowadziłam się kiedy miałam ku temu okazję. Wtedy nie starczyło mi odwagi żeby zamieszkać bez rodziców. Na szczęście skończyłam studia i mam nadzieję, ze znajdę taką pracę, która pozwoli mi się samej utrzymać. Według mnie im wcześniej tym lepiej, widzę to na własnym przykładzie, wraz z wiekiem człowiek staje się coraz bardziej ostrożny i boi się zmian, dlatego jeśli stać Cię na opłacenie mieszkania to wyprowadzaj się jak najszybciej! Jesteś już dorosły i rodzice nie mogą Ci tego zabronić! Życzę powodzenia!

Ja wyprowadziłam się z domu mając 20 lat. stwierdziłam, że to jest czas kiedy muszę decydować sama o sobie, a nie cały czas polegać na rodzicach. Znalazłam pracę, wynajęłam pokój. Gdy udało mi się odłożyć trochę pieniędzy, dobrałam kredyt i kupiłam malutkie mieszkanie, w którym jestem do dziś, a które kiedyś pewnością będę komuś wynajmować :)

Clopie, niech cie Pambuk broni przed takimi idiotycznymi decyzjami. Nie wiesz co jest dla ciebie dobre i skonczysz pod mostem. Mieszkaj z rodzicami tak dlugo jak to tylko mozliwe to zaoszczedzisz troche pieniedzy. Ja wiem ze chcialbys miec jakies lokum gdzie moglbys walic te glupie dziewuchy co sie kreca wokolo. Ale opamietaj sie i nie rob tego bo skonczysz jako 20 letni tatus. Tymczasowo marszcz freda przy kompie, to w zupelnosci wystarczy.
Ksiezniczka Ranowalona

Napisał(a): dawid111111 -

przecież Ty dzieckiem jesteś.. co z tego, że pełnoletni ale wiek jeszcze bardzo młody i głupi najpierw to Ty ciesz się, że masz gdzie mieszkać, masz pracę a wyprowadzaj się wtedy jak będziesz na to gotowy a nie wtedy kiedy panienki w głowie i sprowadzanie je na "swoje" to,że ktoś później się wyprowadzi nie oznacza mniejsze usamodzielnienie

Zostań z rodzicami najdłużej jak tylko będzie to możliwe. Dorosłe życie cię zniszczy, nawet nie wiesz jak w obecnych czasach jest ciężko utrzymać się samemu. Bo chyba skoro czujesz się taki dorosły to nie będziesz brał żadnych pieniędzy od rodziców, Prawda?

a ja mam 26lat i ani w głowie mi sie z domu wyprowadzac, w tym kraju to zeby sobie kupic małe mieszkanie to trzeba pół życia zapier.....ć,a i tak to ciężko no to zarobić....jeżdze na tirach, zarabiam 4klocki miesiecznie, a co z tego, w domu jestem gościem 2razy w miesiącu, a jak przyjeżdza sie po wypłate to te szefy prywaciarze,stare komuchy, to tylko patrzą jak Ci urwać pare złotych z wypłaty........a jak sie oczywiście by poszło do banku po kredyt, to sie nie ma szans dostać,bo na umowie oczywiście sie zarabia tysiąc pięćset zł.....oto szara rzeczywistość....mieszkam w małej miejscowości 50km od krakowa, i u nas wszyscy stąd uciekają(oczywiście za granice) bo tu nie ma co robić, przeciętny zjadacz chleba po wypłacie w Polsce to nie wie co z nią zrobić......zycie tyle kosztuje,ze z miesiąca na miesiąc nie starcza, a tu jest mowa o usamodzielnianiu sie.......śmiech na sali....niech żyje nasz rząd,który doprowadza nas do ruiny......niech sobie pracują nawet do 80roku życia te darmozjady nasze, ja już mam dość, zwalniam sie i wyjeżdzam za granice, nie bede płacił podatków na tych naszych starych komuchów.....

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Kiedy wyprowadzić się od rodziców?

Reklama