Tajemnica gigantycznych dziur

Świadkowie twierdzą, że powstają nagle i mają regularny kształt. Potwierdzają to wykonane zdjęcia. Podobno nie mogła ich stworzyć natura...

Ostatnio miał miejsce prawdziwy wysyp zdarzeń, polegających na powstawaniu gigantycznych dziur, na skutek niezidentyfikowanych przyczyn. Przykłady?

1 czerwca 2010 r., Guatemala City, stolica Gwatemali. Na terenie jednej z dzielnic położonych na północy miasta tworzy się nagle ogromny otwór. Dziura o regularnym kształcie niszczy całe skrzyżowanie. Znika trzypiętrowy budynek i jeden człowiek, pracownik ochrony, zatrudniony na tej posesji.

Najpierw postawiono hipotezę, że gigantyczny otwór to skutek gwałtownych opadów deszczu, wywołanych przez huragan Agatha, który nawiedził część Ameryki.

Na trasie Agathy...

znalazła się też Gwatemala.

To ulewa miała wypłukać niestabilną część gruntu. Potem jednak okazało się, że dziura ma kształt koła o średnicy ok. 30 m i biegnie pionowo w dół na głębokość ponad 100 m, przez różnej twardości warstwy ziemi i skał.

Reklama

Naturalna przyczyna powstania tego otworu upadła, jednak wyjaśnienia tego zajścia wciąż brak.

Nic więc dziwnego, że pojawiły się rozmaite spekulacje, włącznie z sugestią, że tajemnicza dziura to odsłonięty przez deszcze...

...podziemny tunel UFO.

Sprawa okazuje się tym bardziej zagadkowa, że dziura w Gwatemali to tylko jeden z serii tajemniczych otworów, które nagle zaczęły perforować powierzchnię Ziemi.

Jak podał dziennik "Telegraph", 4 czerwca 2010 r. wielka, okrągła dziura pojawiła się nagle w Chinach, w nawierzchni autostrady na terenie prowincji Huang. Chińska agencja prasowa Xinhua poinformowała z kolei o odkryciu innej takiej dziury 27 maja 2010 r. na ryżowym polu rolnika o nazwisku Hou. 27 kwietnia pojawiło się też kilka wielkich dziur w rejonie miasta Yinbin.

Chiny nie są odosobnione,

bo w wielu już miejscach odkryto niezidentyfikowane dziury o przekroju w kształcie koła. Na temat tego, w jaki sposób i z jakich powodów powstają, postawiono wiele hipotez.

Geolodzy zwykle kwitują odkrycie takiej anomalii stwierdzeniem, że doszło do osunięcia wierzchnich warstw gruntu - czy to na skutek trzęsienia ziemi, czy oddziaływania wody. Badacze tajemniczych dziur podważają jednak te wyjaśnienia. Argumentują, że choć do zawały gruntu zdarzają się często na terenach dawnych wyrobisk górniczych, to takie zapadliska mają kształty nieregularne.

Zagadkowe dziury...

...są jednak symetryczne, mają przekrój koła, a do tego biegną w głąb ziemi przez różne warstwy geologiczne o rozmaitej twardości i spoistości. Nic więc dziwnego, że wielu badaczy dowodzi, iż to nie może być skutek działania natury. Twierdzą, że do wytworzenia dziur zastosowano zaawansowaną technologię.

W świetle takich argumentów zagadkowe dziury uznawane są za anomalie. Kto jednak, lub co, odpowiada za ich powstanie?

Dominują trzy hipotezy

Jedna mówi, że dziury to dzieło przybyszów z kosmosu, załogantów UFO. Druga nawiązuje do teorii spiskowych i zakłada, że otwory stanowią wynik testowania jakiejś broni - tajnej i groźnej dla obywatelskich swobód. Wreszcie trzecia hipoteza mówi, że to efekt wystąpienia jakiejś nie znanej nauce anomalii fizycznej naturalnego pochodzenia.

Jakiegokolwiek wyjaśnienia by się trzymać, dwa fakty pozostają niepodważalne: dziury są okrągłe w przekroju i realnie istnieją.

Tadeusz Oszubski

MWMedia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy