Reklama

Czy Wenezuelki są najpiękniejsze?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy wam, my dajemy kontekst do dyskusji: Wenezuelki dominują w konkursach piękności, co potwierdziło się w tym roku zwycięstwem Stefanii Fernandez w konkursie Miss Universe 2009.

Zdjęcie

Z lewej: Miss Universe 2009 Stefania Fernandez, z prawej: Miss Universe 2008 Dayana Mendoza /AFP
Z lewej: Miss Universe 2009 Stefania Fernandez, z prawej: Miss Universe 2008 Dayana Mendoza
/AFP
Wiadomo, że nie ma szans, żeby pokonać mieszkańców Kenii na dystansie dłuższym niż dobiegnięcie do autobusu i nie warto nawet próbować przelicytować arabskiego inwestora, dajmy na to, że pochodzącego z Kataru.

Pewien premier już by pewnie na nią nie spojrzał

W konkursach piękności dominują natomiast Wenezuelki. Mają pięć tytułów Miss World (tyle samo mają tylko Indie) i 6 tytułów Miss Universe (wynikiem o oczko wyżej może się pochwalić tylko USA).

- To wrodzona naturalność wyróżnia nas spośród innych - po otrzymaniu korony Miss Universe 2009 wyjaśniała z właściwą dla wszystkich missek naturalną skromnością Stefania Fernandez. Możemy wierzyć jej dojrzałemu osądowi, wszak 4 września dziewczyna już nie będzie w guście premiera jednego z południowoeuropejskich krajów (skończy 19 lat).

Reklama

Wreszcie nie zobaczyli Chaveza

Dla Wenezuelczyków wygrana ich reprezentantki w konkursie piękności to miła odmiana, bo raz do roku nie muszą na pierwszej stronie czytać o tym, co wczoraj zrobił ich prezydent Hugo Chavez.

- W końcu obudziliśmy się z jakimiś dobrymi wieściami - skomentował w rozmowie z Francuską Agencją Prasową Telmo Gomez, emerytowany profesor z Caracas.

- Wenezuela pojawia się w zagranicznej prasie tylko w kontekście Chaveza. Ale dzisiaj mówią o nas jako kraju, gdzie mieszkają najpiękniejsze kobiety na świecie. Jesteśmy z tego dumni - wtóruje mu siedzący w tej samej kawiarence Julian Marquez.

Mówią fakty, my wierzymy w spisek CIA

Żeby rok po roku wygrywała reprezentantka jednego kraju - to stało się po raz pierwszy w 59-letniej historii konkursu, a autor tego artykułu przegrał honorowy zakład.

Dlatego pewnie z zawiści, szukałby przyczyny ich sukcesu gdzie indziej niż w tym, że to właśnie w Wenezueli jest największe zagęszczenie pięknych kobiet na metr kwadratowy na Ziemi.

Gdyby jednak założyć, że wybory Miss World i Miss Universe mają coś wspólnego z obiektywnym wyborem najpiękniejszej kobiety Ziemi, to trzeba by to uznać za fakt.

Ale w Serwisie Facet mamy inną odpowiedź. Za tym wszystkim stoi CIA, która chce zyskać przychylność regionu dla USA. W końcu w pierwszej piątce zawsze są Dominikanki, Wenezuelki i Portorykanki, w tym roku była tam jeszcze reprezentantka... Kosowa, a reprezentantka Albanii weszła do top 15.

Nie potrzebujemy więcej dowodów. Sprawa zamknięta, a najładniejsze i tak będą Polki. Choć akurat chyba nie te, które wysyłamy na konkursy piękności. Jeśli chodzi o Wenezuelę, to kult piękna jest tam ważną częścią kultury. Wenezuelczycy szaleją na punkcie konkursów piękności od czasu, gdy pierwszą Miss Universe z Wenezueli została Maritza Sayalero w 1979 roku. A w żyłach Stefanii Fernandez i tak, jak twierdzi Wikipedia, płynie trochę krwi polskiej...

Tak to wszystko się zaczęło, czyli pierwszy tytuł Miss Universe wędruje do Wenezueli:

Mateusz Lubiński

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Czy Wenezuelki są najpiękniejsze?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 49,

przeczytane przez: 151 osób Dodaj komentarz

Reklama