Reklama

Czy każdy ma zdolności paranormalne?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Tradycja wielu ludów mówi, że szamani i czarownicy nawiązują łączność z światem duchowym, dzięki czemu potrafią czytać w ludzkich myślach, zdalnie wzniecać ogień, czy lewitować. Współcześnie takie umiejętności określa się jako paranormalne.

Zdjęcie

Każdy z nas ma umiejętności, o których nawet nie wie /Panthermedia /© Panthermedia
Każdy z nas ma umiejętności, o których nawet nie wie
/Panthermedia /© Panthermedia

Opublikowany pod koniec maja 2010 r. sondaż “Readers Digest Magazine" wykazał, że ponad 43 proc. Brytyjczyków twierdzi, że udało się im “podsłuchać" cudze myśli, lub też ich myśli zostały odczytane przez innego człowieka. Ponad 10 proc. Brytyjczyków  uważa, że potrafi siłą umysłu oddziaływać na otoczenie - głównie na działanie urządzeń mechanicznych lub elektronicznych. Ok. 9 proc. twierdzi, że posiada inne umiejętności parapsychiczne. Badacze zjawisk paranormalnych od dawna próbują nie tylko odkryć, skąd wspomniane powyżej fenomeny się biorą, ale usiłują też je usystematyzować. Jedną z najbardziej znanych dziedzin paranormalnych jest telepatia.

Telepaci na usługach rządu

Telepaci podobno słyszą myśli drugiego człowieka nawet z odległości tysięcy kilometrów. Co trzeba podkreślić, telepatię i jej odmianę, określaną jako zdalne postrzeganie, oficjalnie usiłował do celów wywiadowczych wykorzystać Pentagon. Amerykański wywiad prowadził przez dziesięciolecia eksperymenty z udziałem osób uzdolnionych paranormalnie. Oficjalnie ten projekt nazwany "StarGate" został zamknięty w 1996 r. 

Reklama

Tajemnicze samozapłonyInną, wartą przybliżenia sferą paranormaliów jest pirokineza, czyli zdalne wzniecanie ognia. Badacze zjawisk paranormalnych zebrali wiele przykładów tego niezwykłego zjawiska. Do najsłynniejszych należą serie wybuchów ognia do których doszło w  listopadzie 2007 r. na terenie Chile i na włoskiej Sycylii.

W Chile seria niezwykłych pożarów dotknęła rodzinę Araya Poblete z miejscowości Cumpeo w regionie Maule, 250 km od Santiago w Chile. Ta licząca 9 osób rodzina w ciągu niespełna roku straciła w kolejnych tajemniczych pożarach 3 domy. Strażacy stwierdzili, że nie potrafią w racjonalny sposób wyjaśnić przyczyny zapłonów. Jedyne wytłumaczenie wskazali badacze zjawisk paranormalnych, a była nim  pirokineza. Do podobnych przypadków dochodziło we wsi Canneto di Caronia, ok. 100 km na wschód od Palermo na Sycylii. Tam pirokineza dotknęła całą społeczność. W wielu domach doszło do samoczynnych zapłonów lodówek, telewizorów, telefonów komórkowych i mebli. Zapalił się nawet stos prezentów dla miejscowych nowożeńców podczas uroczystości weselnej.

Włoskie władze zleciły przeprowadzenie specjalnego śledztwa w sprawie incydentów w Canneto di Caronia. Choć przypadki tych zapłonów badali nie tylko pożarnicy, ale też naukowcy różnych dziedzin, w tym 12 ekspertów z NASA, inżynierowie-elektrycy, a nawet wojskowi, to  przyczyny wybuchów ognia nie ustalono. Jedynym wyjaśnieniem była pirokineza. 

Lewitujący chrześcijanie

Kolejna paranormalna umiejętność, którą niegdyś władali czarownicy i szamani, to lewitacja. Zdolność tę odnotowano także w chrześcijaństwie, a z lewitowania zasłynęli św. Józef z Copertino i Polak Władysław z Gielniowa.  Współcześnie lewitacja prezentowana jest przez estradowych iluzjonistów. Dochodzi też jednak do prezentowania lewitacji paranormalnej natury. Na przykład pod koniec października 2007 r. przed Białym Domem w Waszyngtonie niezwykłą demonstrację przeprowadził Wouter Bijdendijk. Młody Holender lewitował publicznie przez kilka godzin. Unosił się w powietrzu w pozycji lotosu dotykając ziemi jedynie drewnianą laską trzymaną w jednej ręce. Przypadek ten natychmiast zainteresował prasę i telewizję, zaś Bijdendijk poprzez te media poinformował świat, że sztuki lewitacji nauczył się od indyjskich joginów, zaś lewituje publicznie, by zainteresować ludzkość pradawną wiedzą.

Paranormalne zjawiska są dziś powszechnie znaną sferą, jednak dzieje się to za sprawą kultury popularnej, a nie nauki, która wciąż od paranormaliów trzyma się z daleka.

Tadeusz Oszubski


Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki

MWMedia
Więcej na temat:strach | badania | naukowcy

Zobacz również

  • Jubileuszowa Mriya z Vostok Europe

    Firma SII, która jest producentem zegarkowych mechanizmów w koncernie Seiko, sprawiła wymarzony prezent marce Vostok Europe, na jej 10 rocznicę istnienia. więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Czy każdy ma zdolności paranormalne?

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (12)

Dodaj komentarz
ping

~ping -

To prawda

Adamo

~Adamo -

W pewnym momencie myśłałem o pewnej melodji muzyce i po godzinie dokładnie ta melodia pojawiła się w radiu czy to moze być zdolność paranormalna?

?????

~????? -

"Paranormalne zjawiska są dziś powszechnie znaną sferą, jednak dzieje się to za sprawą kultury popularnej, a nie nauki, która wciąż od paranormaliów trzyma się z daleka." Panie autor, na YT są filmy niejakiego DYNAMO, który wprawia w stan lewitacji innych ludzi, teleportuje się, chodzi po wodzie i robi rzeczy, jakich naukowcy nie potrafia wytłumaczyc, więc, czy to jest jakis bóg? czy po prostu nauka jest tak na żenujaco niskim poziomie, ze może nawet nie wypada się na nią powoływac? pooglądaj sobie pan to, co jest dostępne w siecie o nim, filmy, na których prezentuje swoje "umiejętności", bo nie robi tego na przygotowanej scenie, nie korzysta z oświetlenia ani asystentek, a wszystko, co robi, to robi na ulicy, korzystając z rekwizytów przechodniów, jeśli jakies wykorzystuje a więc, czy wiesz pan, w jakim swiecie żyjesz? czy wiedza to aby na pewno naukowcy?

afagram

~afagram -

Dlatego naukowcy tego nie ruszają , bo do badań trzeba pieniędzy, a który polityk da np. na telepatię albo zjawisko miejscowego podgrzewania. Badania bardzo drogie, przedmiot badań niestabilny, można się ośmieszyć bo tematyka z zakresu fizyki pól, oddziaływań biologicznych i atomowych. Wy wszyscy myślicie, że żeby coś wyjaśnić to wystarczy być badaczem , nie trzeba mieć dużo dużo kasy na sprzęt i zespół.

PiGi

~PiGi -

A po co mu była ta laska? Tak jak myślałem, laska kończy się w dywaniku, a co w dywaniku w środku? Twarda podstawka? Dziwnie blisko nogawki trzyma tę laskę. We Wrocku z kolei koleś miał rękawy długie aż do nadgarstka. Dywanik też miał. Pozdrawiam.

news 2012

~news 2012 -

Piszesz o tym na zdjęciu? Get a life.

Ruchezjusz

~Ruchezjusz -

A ja mam zdolności pornormalne.

T. Średniak

~T. Średniak -

No i?

widze, że za dużo prawdy i polshit gówniany świat konrada się wali

~widze, że za dużo prawdy i polshit gówniany świat konrada się wali -

Konrad realnie i paranormalnie nie jest sobą od ... hello how low a para normalnie jest w czajniku jak się w nim woda gotuje. "Czytamy" czyli przekazujemy swoje mysli w umyśle konrada i czytamy karteczki dawno spisane i z komputra u nas i przepisujemy to konradem na tym komputrze, na którym teraz piszę konradem ... adenial a denial a denial a denial of lies nirvana

memoria

~memoria -

Strach może pomóc ci... Okazuje się, że strach jest nam niezbędny, bo tylko odczuwając lęk w wielu sytuacjach uratujemy życie. więcej a co jak ktoś ma dośc własnego ciutofnego życia ? podpis: give up come as you are as we want you to be nirvana to conrad

Reklama