Reklama

Po "40" zmniejszy mi się penis?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sprawdziliśmy, które z tradycyjnych obaw czterdziestolatków są spowodowane dotychczasowym trybem życia, a które rzeczywiście są smutnym następstwem upływu czasu.

Zdjęcie

Najwięksi amanci kinat są po "40", a wzdychają do nich miliony kobiet. Na zdjęciu: Brad Pitt /AFP
Najwięksi amanci kinat są po "40", a wzdychają do nich miliony kobiet. Na zdjęciu: Brad Pitt
/AFP
Tych ostatnich jest naprawdę niewiele. Lekarze są zgodni: większość dolegliwości tzw. wieku średniego to kwestia stylu życia, a nie przeżytych lat. Przekonaj się zresztą sam i zobacz, czego się boimy i czy nasz lęk jest uzasadniony.

Po czterdziestce... zacznę tracić pamięć

Reklama

Jeżeli ciągle czegoś zapominasz, nie obwiniaj o to swojego wieku. Jeśli już, to najwyżej wiek, w którym przyszło nam żyć. Wiek z setkami kanałów telewizyjnych, dziesiątkami adresów e-mail, stron internetowych, PIN-ów, PUK-ów, numerów kont i haseł. Nasze mózgi na co dzień muszą przetwarzać takie dawki informacji, z którymi nie poradziłby sobie nawet najmocniejszy komputer.

Zatrzymaj czas: dla większości z nas najlepszą porą na skupienie się jest poranek - wtedy najmniej rzeczy nas rozprasza. Ta zasada obowiązuje coraz mocniej - im więcej masz lat. Dlatego najtrudniejsze zadania zaplanuj na porę tuż po śniadaniu, a na popołudnie zostaw sobie to, co nie wymaga już takiego skupienia.

Będę miał częściej zgagę

Po czterdziestce, ale na szczęście bliżej pięćdziesiątki niż czterdziestki, zawory, które utrzymują kwasy żołądkowe tam, gdzie ich miejsce, ulegają stopniowemu rozszczelnieniu. Gdy leżysz, zaczynają przeciekać i kwas dostaje się do przełyku, powodując nieprzyjemne pieczenie.

Zatrzymaj czas: to właśnie dlatego lekarze zalecają, żeby nie jeść nic na dwie godziny przed pójściem do łóżka.

Przez te dwie godziny od ostatniego posiłku żołądek przestaje już wydzielać tyle kwasu. I nie dopuść do nadwagi. Tzw. oponka zwiększa ryzyko wystąpienia refluksu - cofania się kwasów w górę przewodu pokarmowego, czyli do przełyku.

Będę dłużej siedział w toalecie

Owszem. I to wcale nie dlatego, że po "40" gazety stają się bardziej interesujące. W wieku, nazywanym średnim, stopniowo zmniejsza się ruchliwość twoich jelit, co sprawia, że wszystko toczy się w nich wolniej, niż kiedy miałeś lat 20.

Na nastepnych stronach między innymi: czy zrobisz się zgryźliwy, czy kobiety przestaną się tobą interesować i czy zmniejszy ci się penis...

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowie

Więcej na temat:rzeczy
POLECANE zwiń

Reklama

Skomentuj artykuł: Po "40" zmniejszy mi się penis?

Przejdź do forum »

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze: 68,

przeczytane przez: 102 osoby Dodaj komentarz

Reklama