Reklama

Po "40" zmniejszy mi się penis?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sprawdziliśmy, które z tradycyjnych obaw czterdziestolatków są spowodowane dotychczasowym trybem życia, a które rzeczywiście są smutnym następstwem upływu czasu.

Zdjęcie

Najwięksi amanci kinat są po "40", a wzdychają do nich miliony kobiet. Na zdjęciu: Brad Pitt /AFP
Najwięksi amanci kinat są po "40", a wzdychają do nich miliony kobiet. Na zdjęciu: Brad Pitt
/AFP
Tych ostatnich jest naprawdę niewiele. Lekarze są zgodni: większość dolegliwości tzw. wieku średniego to kwestia stylu życia, a nie przeżytych lat. Przekonaj się zresztą sam i zobacz, czego się boimy i czy nasz lęk jest uzasadniony.

Po czterdziestce... zacznę tracić pamięć

Reklama

Jeżeli ciągle czegoś zapominasz, nie obwiniaj o to swojego wieku. Jeśli już, to najwyżej wiek, w którym przyszło nam żyć. Wiek z setkami kanałów telewizyjnych, dziesiątkami adresów e-mail, stron internetowych, PIN-ów, PUK-ów, numerów kont i haseł. Nasze mózgi na co dzień muszą przetwarzać takie dawki informacji, z którymi nie poradziłby sobie nawet najmocniejszy komputer.

Zatrzymaj czas: dla większości z nas najlepszą porą na skupienie się jest poranek - wtedy najmniej rzeczy nas rozprasza. Ta zasada obowiązuje coraz mocniej - im więcej masz lat. Dlatego najtrudniejsze zadania zaplanuj na porę tuż po śniadaniu, a na popołudnie zostaw sobie to, co nie wymaga już takiego skupienia.

Będę miał częściej zgagę

Po czterdziestce, ale na szczęście bliżej pięćdziesiątki niż czterdziestki, zawory, które utrzymują kwasy żołądkowe tam, gdzie ich miejsce, ulegają stopniowemu rozszczelnieniu. Gdy leżysz, zaczynają przeciekać i kwas dostaje się do przełyku, powodując nieprzyjemne pieczenie.

Zatrzymaj czas: to właśnie dlatego lekarze zalecają, żeby nie jeść nic na dwie godziny przed pójściem do łóżka.

Przez te dwie godziny od ostatniego posiłku żołądek przestaje już wydzielać tyle kwasu. I nie dopuść do nadwagi. Tzw. oponka zwiększa ryzyko wystąpienia refluksu - cofania się kwasów w górę przewodu pokarmowego, czyli do przełyku.

Będę dłużej siedział w toalecie

Owszem. I to wcale nie dlatego, że po "40" gazety stają się bardziej interesujące. W wieku, nazywanym średnim, stopniowo zmniejsza się ruchliwość twoich jelit, co sprawia, że wszystko toczy się w nich wolniej, niż kiedy miałeś lat 20.

Na nastepnych stronach między innymi: czy zrobisz się zgryźliwy, czy kobiety przestaną się tobą interesować i czy zmniejszy ci się penis...

Artykuł pochodzi z kategorii: Zdrowie

Więcej na temat:rzeczy

Zobacz również

  • Jubileuszowa Mriya z Vostok Europe

    Firma SII, która jest producentem zegarkowych mechanizmów w koncernie Seiko, sprawiła wymarzony prezent marce Vostok Europe, na jej 10 rocznicę istnienia. więcej

Reklama

Skomentuj artykuł: Po "40" zmniejszy mi się penis?

Przejdź do forum »

Wasze komentarze (68)

Dodaj komentarz
GR

~GR -

Seks to nie tylko chwila przyjemnosci ale wszystko co z nim związane namietność , miłość, wiec jesli ktoś pisze ze mu nie zależy na tym szczególnie facet to coś z nim nie tak.....

stary

~stary -

zaczęły się interesować panie w okolicach 22-25 lat....

po 40-ce

~po 40-ce -

czy mi zmiejszył się ( nie mierzyłem nigdy) czy żonie powiększyła się ale uczucie luzu jest faktem.

Jan Kochanowski

~Jan Kochanowski -

Po czterdziestce=będe nadal niewyżyty sexualnie

Megg

~Megg -

Dlaczego jest taki pociagający -dla 25 letnich panienek bo wydaje się im ze juz coś osiagnoł i ma kesz.Dla 30 letnich kobiet bo poddają się stereotypowi ze wie czego jej trzeba i jest dobrym kochankiem.Jest pewny siebie i wie co chciałaby kazda kobieta usłyszeć.Jednak z tym seksem to róznie bywa ,kondycja nie ta, i przestarzałe metody które działaly może kiedyś , nie koniecznie na kobiety które wiedzą czego chcą i jak chcą.:)

ona

~ona -

pytanie dla Panów. czy chcielibyście mieć duuuzo młodsza kobietę od siebie (tak od 10-20 lat różnicy)???

25 latka

~25 latka -

faceci lat 20... za szybcy, lat 30 to już prawie to, a po 40 mniam :)

Jan Kochanowski

~Jan Kochanowski -

Po czterdziestce=będe nadal niewyżyty sexualnie

Jan Kochanowski

~Jan Kochanowski -

Po czterdziestce=będe nadal niewyżyty sexualnie

ZP

~ZP -

tyle że doświadczenie mam większe, kocham żonę, seks, podróże i nawet swoją prace choć czasem dużo stresu, mam marzenia i chyba to mnie trzyma w dobrej formie.

Reklama