Gładko i delikatnie

Nie myśl, że z powodu większej dbałości o swoją skórę staniesz się mniej męski. To jest wręcz bardzo niemęskie, kiedy twoja skóra jest zaczerwieniona, są na niej krostki, inne zmiany lub jest podrażniona.

Debbie D'Aquino, specjalista firmy Clinique radzi mężczyznom co zrobić, aby mieć wspaniałą skórę.

Uważaj na mydło

Zapachowe, antybakteryjne mydła, które przeznaczone są do całego ciała mogą wysuszać i podrażniać skórę twarzy, a nawet powodować infekcje w przypadku regularnie golonej. Lepiej myć twarz dwa razy dziennie żelem lub mydłem przeznaczonym do skóry twarzy i odpowiednim do twojego rodzaju cery.

Pamiętaj o wodzie

Jesteś zapracowany i pod koniec dnia chcesz się szybko ogolić zanim wybiegniesz na służbową kolację czy do baru. Jednak nie zapominaj o ciepłej wodzie przy goleniu. - Kiedy włos wchłonie ciepłą wodę, staje się miękki i łatwiej się go ścina, a pod wpływem temperatury mięśnie twarzy relaksują się co powoduje, że golenie staje się prostsze - sugeruje D'Aquino.

Reklama

Dodatki

Do golenia używaj kremu lub pianki - są one niezbędne, bo bez nich golenie sprowadza się do szarpania skóry maszynką. Żyletka tylko drażni skórę, powodując powstawanie krostek, wrastanie włosów w skórę oraz zacięcia.

Kontroluj żyletkę

Jeśli na żyletce pojawiła się rdza, przyklejone są włoski, wyrzuć ją. D'Aquino twierdzi, że, "tępe żyletki powodują, że przyciskasz maszynkę mocniej do skóry i jest prawdopodobne, że będziesz golił to samo miejsce kilka razy zanim uda ci się ogolić dokładnie zarost". W obydwu przypadkach szansa zacięcia się czy skaleczenia jest zdecydowanie wyższa.

Idź z włosem

Gól się z kierunkiem wzrostu włosa, albo kieruj maszynkę w poprzek zarostu, w okolicach najbardziej narażonych na zacięcie, czyli na brodzie i na górnej wardze. - Golenie w złym kierunku to praktycznie gwarantowane zacięcie, a poza tym jest to najczęstsza przyczyna pojawienia się pieczenia po goleniu - twierdzi D'Aquino.

Złuszczaj skórę

Zanieczyszczenia, nadmiar sebum, obumarłe komórki naskórka oraz bród mogą zatykać pory, powodować wrastanie włosów czy być przyczyną zmian skórnych. - Codzienne złuszczanie preparatem specjalnie opracowanym dla twojego rodzaju skóry jest najlepszą bronią w walce z tymi problemami - mówi D'Aquino.

Pożegnaj się z suchością

Nie zapominaj o nawilżaniu skóry. W czasie golenia usuwasz wiele warstw, dlatego po goleniu skóra potrzebuje nawilżenia. Nawet ta tłusta. Dlaczego? - Ta błyszcząca na skórze warstwa sebum spełnia zupełnie inną funkcję niż wewnętrzne nawilżanie skóry, bowiem nawilżanie odpowiedzialne jest za to, że skóra jest sprężysta i zdrowo wygląda. Bez niego twoja skóra jest bez życia, szara i wygląda na zmęczoną - twierdzi D'Aquino. - Sebum tworzy tłustą warstwę na zewnątrz skóry i jego głównym zadaniem jest chronienie skórę przed utratą nawilżenia, dbając o to, żeby bariera nawilżająca skóry pozostała nienaruszona - dodaje. Jeśli masz przetłuszczającą się cerę to stosuj beztłuszczowe preparaty.

Uważaj na słońce

Najszybszą metodą na nasilenie wszelkich zmian skórnych jest wystawienie skóry na bezpośrednie działanie słońca. - Oparzenia słoneczne powodują, że wszelkie infekcje skórne pogłębiają się, a gruczoły produkujące sebum pracują jeszcze bardziej intensywnie, przez co zwiększa się produkcja łoju zatykającego pory - mówi D'Aquino. - I nie zapominaj o zmarszczkach, utracie elastyczności, przebarwieniach i innych ważniejszych problemach zdrowotnych do powstania których, może przyczynić się słońce - dodaje.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy